= Reference, výmalba,nátěry | Reference | Bohuslav Háděl - Bohouškovy Barvy

Bohuslav Háděl

Paseka 106, 783 97 Paseka, mobil: 602 778 350, e-mail: bohuslav.hadel@centrum.cz

Bohuslav Háděl - Bohouškovy Barvy

Kaple Sv.Antonína Paduánského 

Díky důvěře obce Paseka a obětavosti manželů Zavadilových a rodiny Plinkových jsme ukončili v červnu obnovu kaple Sv.Antonína v osadě Karlov. 15.června 2015 proběhla mše v obnovené kapli k svátku Sv.Antonína z Padovy.  

Původní malba kaple byla zcela odstraněna, oškrábáním a poklad ošetřen penetrací. Následně byla provedena sanace trhlin, pomocí speciální paropropustné renovační omítky firmy JUB. Povrch po oškrábání a sanování celoplošné stěrkován, vytvořen hladký povrch paropropustným systémem JUB. Výmalba provedena opět  paropropustnými barvami JUB včetně ozdobných maleb.

Strop oltářní části kaple je vymalován modře se zlatými hvězdami. Modrá bordura s motivem kříže lemuje horní část lodi a barevná bordura s motivem kříže a srdce lemuje spodní část lodi. Všechna ozdobná malba je aplikována pomocí ručně vyrobených šablon tzv.šablonováním. Motivem orobince a lipového květu jako do kaple přenesený symbol místní krajiny se honosí vítězný oblouk. Kromě výmalby proběhla obnova samotného dřevěného oltáře, oken, dveří a lavic nátěrem. Obnova proběhla také ve vstupní místnosti pod věží, kde byla obnažena část původního kamenného zdiva. Renovován byl i prostor sakristie. Dodáním replik původních obrazů, křížové cesty a ošetření oživovacím nátěrem jeskyně Panný Marie Lurdské celá kaple vyrostla do krásy a stala se ozdobou Karlova.          

celkový pohled bordura pod Sv.Antonínem pohled z kuru šablonování šablonování výmalba oblouku oškrábání původního podkladu vytvoření hladkého povrchu zahájení výmalby zapravování trhlin

Mateřská škola Paseka

Velice rádi jsme provedli výmalbu mateřské školky v Pasece v období prázdnin letních i zimních v letech  2015-2016. Provedení celoplošného oškrábaní původních maleb, stěrkování-vytvoření hladkého povrchu stěn, penetrování, výmalba vinylovou barvou Jupol Junior - barvou do dětských pokojů, učeben a heren. Výzdoba: ruční výmalba a šablonování. Použité materiály jsou dostatečně paropropustné, ekologicky nezávadné  a odolné proti oděru za mokra. 

Motýlí voliérou děti vstupují do školky. Na bílém podkladu různobarevní motýli krásně vyniknou. Velká a malá šatna v pastelových tónech má na stěnách  barevné  bubliny, opakují se zde čtyři barvy: růžová,tyrkysová, žlutá a bílá. Velká herní třída v přízemí je oranžově pruhovaná. Jídelna je žlutě pruhovaná s malovaným ovocem, zeleninou, pečivem, zmzlinou a na vše dohlíží kuchtík Ryba. Dekorativní malba hradu je umístěna do vstupu modré ložnice, kde poletují bubáci za dohledu měsíce. Po schodišti s různobarevnými kostkami a spolu s mravenci vstupují děti do I.patra. Na podestě schodiště dominuje plastický strom, který podle ročního období si děti samy zdobí. V patře ve fialové místnosti se vstupy do umýváren jsou na stěnách žluté zvířátka ze zoo. Velká třída je především určena pro větší děti, které mohou pomocí písmen malovaných na stěnách skládat slova a pomocí číslic se učit počítat. Pastelky jim pomohou správně pojmenovávat barvy. Malířský koutek děti navodí svými barevnými kaňkami a zejména zelenou podkladní barvou ke kreativitě. Malé místnosti jsou netradičně  u stropu ukončeny vlnami. Věříme, že se se děti do netradičně vymalovné školky těší. 

vstup motýlí voliéra šatna velká bubliny šatna malá bubliny třída velká s hradem ložnice s bubáky po schodišti nahoru  s mravenci do umýváren přes zoo malířský koutek velká třída s pastelkami velká třída s písmeny a čísly oškrábání podkladu přebroušení podkladu vyrovnání podkladu
 

 

 

Novinky
Malířství a natěračtví

Obnova kaple sv.Antonína Paduánského Karlov

Obnova Božích muk obce Paseka

Výmalba Mateřské školky obce Paseka

Výmalba baru kulturního domu obce Paseka

Kontakt
Bohuslav Háděl

 Paseka 106, 783 97 Paseka

mobil: 602 778 350

mobil: 728 979 666

e-mail: bohuslav.hadel@centrum.cz

 

IČO: 60287322

DIČ: CZ5806082469

Zapsán v rejstříku živnostenského podnikání MÚ Šternberk,

Obecní živnostenský úřad
 

CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality
Cookies